Duyurular RSS

  • Duyuru Yok

BİYOLOJİ ANABİLİM DALI

Kilis 7 Aralık üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak 2007 yılında kurulan Biyoloji Anabilim Dalının eğitimi Türkçe'dir.Anabilim dalımız, biyolojinin değişik alanlarında yüksek lisans eğitimi vermektedir.Araştırma alanlarımız ağırlıklı olarak; bitki ve hayvan sistematiği, bitki ve hayvan fizyolojisi,mikrobiyoloji,ekoloji,hidrobiyoloji,moleküler biyoloji, etnobotanik ve farmostatik botanik konularını içermektedir.Ayrıca anabilim dalımızda iki araştırma laboratuarı bulunmaktadır.

AMAÇ;   

1. Bilimsel araştırmalar yapabilecek kabiliyette biyoloji ile ilgili olan alanlarda istihdam ihtiyacını karşılayacak girişimci mezunlar yetiştirmek.

2. Biyoloji'de günümüz gelişmelerini de dikkate alan, lisans öğrencilerinin ilgisini çekecek bir lisans müfredatı sunmak.

3. Öğrencileri teşvik edici bir araştırma ortamı ile günümüz biyoloji konularını kapsayan yüksek lisans ve doktora programları sunmak.

4. Modern biyoloji araştırma ve öğretimine uygun yüksek kalitede laboratuar ve eğitim imkanlarını sağlamak.

Mezunlar eğitim alanında olduğu kadar, tıp, kimya, veterinerlik, ziraat, biyoteknoloji, ve biyoloji alanlarında temel ve/veya uygulamalı araştırma yapan enstitülerde araştırmacı veya uzman olarak istihdam edilebilirler. Ayrıca ilaç üreten firmalarda hem araştırmacı hem de satış elemanı olarak iş bulabilirler. Hastanelerde, sağlık birimlerinde biyolog yada teknisyen olarak ve hatta devletin çevre birimlerinde danışman olarak da çalışabilirler.

 

Son Güncelleme: 2019-05-30 17:11:19
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2019